Biostymulacja

Biostymulacja skóry, to inaczej pobudzenie jej do odnowy i regeneracji czyli uruchomienia własnych procesów naprawczych . Preparaty biostymulujące, czyli tzw. stymulatory tkankowe, powodują reakcję organizmu w postaci odbudowy tkanek oraz struktury skóry, poprzez stymulację syntezy kolagenu i elastyny. Są to zabiegi silnie odmładzające, odżywiające, poprawiające gęstość i zwiększające napięcie skóry.

Profhilo

Starzenie twarzy najczęściej obserwowane jest w jej dolnej i środkowej części. Policzki oraz linia żuchwy tracą wyraźny kontur a profil się rozmywa. Nadmierna wiotkość skóry sprzyja powstawaniu „chomiczków” tzw. efektów grawitacyjnych. Skóra stopniowo traci swoją sprężystość.
Profhilo zapewnia efekty, które do tej pory możliwe były do osiągnięcia tylko przy skojarzeniu wielu zabiegów, działających na różne mechanizmy starzenia się. Zawiera on najwyższe jak dotąd stężenie kwasu hialuronowego (dawka 64 mg / strzykawkę), w formie 2 rodzajów łańcuchów kwasu hialuronowego połączonych termicznie (bez dodatków chemicznych- dzięki czemu nie uczula ). Nie pełni roli wypełniacza – po podaniu migruje pod skórą unosząc ją, dzięki czemu uzyskujemy efekt wygładzenia skóry- tzw.„efekt miliona sprężynek”. Działa na tkankę podskórną, tworząc bezpośrednie "rusztowanie" dla skóry. Poprawa wyglądu  widoczna jest często natychmiast po zabiegu, z czasem narasta dzięki zachodzącym procesom biostymulacji i bioremodelingowi. 
W celu kompleksowego odmłodzenia skóry najczęściej wystarczają dwa zabiegi, w odstępie 30 dni. W niektórych przypadkach przy bardzo złym stanie skóry zalecane jest wykonanie trzeciego zabiegu. Procedura wymaga nakłuć jedynie w 5 punktach po każdej stronie twarzy. Nie ma konieczności znieczulania miejsc podania preparatu.
Profhilo jest również idealne do rewitalizacji innych obszarów skóry - szczególnie dobrze sprawdza się w obrębie szyi, a także dłoni. Podanie preparatu wyraźnie zwiększa napięcie tkankowe, dając delikatny, naturalny efekt liftingu i wygładzenia skóry.
 • wielopłaszczyznowy efekt odmładzający
 • potwierdzone procesy naprawcze w skórze
 • efekt biorewolumetryczny (przywrócenie owalu twarzy)
 • uregulowanie mikrowypukłości powierzchni skóry (efekt wygładzenia)
 • efekt przeciwzmarszczkowy
 • efekt wypełniający
 • wzrost jędrności policzków
 • poprawa głębokiego nawilżenia skóry

Nithya – terapia kolagenowa

Kolagen jest naturalną substancją biorestrukturyzującą – dzięki niemu  oznaki starzenia są stopniowo redukowane. Nie ma wątpliwości, że jest on jednym z głównych czynników przyczyniających się do utrzymania młodego i zdrowego wyglądu skóry. Kolagen występuje naturalnie  w naszym organizmie. Z biegiem lat zmniejsza się ilość włókien kolagenowych oraz elastyny w skórze, w wyniku czego staje się ona sucha, wrażliwa, wiotka, skłonna do powstawania rumienia i przebarwień.
Nithya to nowej generacji kolagen typu I. Preparat przeznaczony jest do regeneracji i odbudowy skóry twarzy, szyi i dłoni oraz redukcji uszkodzeń spowodowanych upływem czasu i działaniem światła. Stymuluje on produkcję nowych  fibroblastów, które przyczyniają się do poprawy kondycji skóry, a tym samym jej młodszego wyglądu. Stymuluje produkcję własnego kolagenu skóry i sprzyja naturalnej regeneracji tkanki miękkiej.
Zabieg wykonuje się techniką mezoterapii. Procedura polega na śródskórnym podaniu preparatu, za pomocą cienkiej igły po uprzednim nałożeniu na skórę maści znieczulającej. Eefekty uzyskujemy już po pierwszym zabiegu. W celu uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów.
 • wiotkość skóry
 • nierównomierny koloryt skóry
 • fotouszkodzenia skóry
 • blizny i rozstępy
 • zmarszczki wokół oczu
 • sucha i pozbawiona blasku skóra

Cellular Matrix

Cellular Matrix to efekt wieloletniej pracy lekarzy, biotechnologów i inżynierów tkankowych ze szwajcarskiego Laboratorium RegenLab, którzy stworzyli pierwszy na świecie zestaw do zabiegu kumulującego efekt działania najskuteczniejszych oraz najlepiej przebadanych w medycynie estetycznej substancji, czyli kwasu hialuronowego oraz osocza bogatopłytkowego.
Twórcy preparatu Cellular Matrix wykorzystali synergię działania autologicznego osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego, łącząc te dwie substancje w jednej probówce, która zawiera specjalny, opatentowany żel separacyjny. Regenerujące właściwości autologicznego osocza zostały wzmocnione silnie nawilżającym działaniem kwasu hialuronowego – ta kombinacja pozwala osiągnąć spektakularne efekty i cofnąć w czasie wiek biologiczny skóry. Zabieg z użyciem Cellular Matrix umożliwia regenerację i uzupełnienie ubytków tkanki skórnej widocznie wpływając na jakość skóry, jej nawilżenie i napięcie.
Od pacjenta pobiera się niewielką ilość krwi. Krew zostaje odwirowana, w celu oddzielenia jej składników z pomocą opatentowanego żelu separacyjnego. W bezpiecznym systemie zamkniętym połączeniu ulega kwas hialuronowy i autologiczne osocze bogatopłytkowe. W ten sposób uzyskujemy preparat gotowy do iniekcji. Następnie lekarz podaje Cellular Matrix w dany obszar zabiegowy – twarz, dekolt, szyję, wierzchnią część dłoni lub inny. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu, a ilość sesji uzależniona jest od wyjściowego stanu skóry pacjenta.
 • redukuje głębokie, średnie i powierzchniowe zmarszczki,
 • przywraca utraconą objętość,
 • unosi fałdy nosowo-wargowe i opadające kąciki ust,
 • niweluje cienie pod oczami,
 • spłyca głębokie blizny i redukuje bliznowce.

Osocze bogatopłytkowe

Jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu medycyny regeneracyjnej. Jest  całkowicie naturalny, bezpieczny, a przede wszystkim skuteczny. Osocze bogatopłytkowe (PRP) to zabieg przeznaczony dla osób ceniących produkty pochodzenia naturalnego. Jest to autologiczny preparat osocza bogatopłytkowego otrzymywany z własnej krwi.
Podczas wizyty lekarz pobiera niewielką ilość krwi pacjenta a następnie odwirowuje ją w wirówce laboratoryjnej. W ciągu kilku minut erytrocyty i leukocyty zostają oddzielone od osocza zawierającego płytki krwi. Tuż przed wykonaniem zabiegu dodaje się specjalny odczynnik aktywujący płytki do produkcji czynników wzrostu uzyskując osocze bogatopłytkowe. W ten sposób powstaje preparat, który po wstrzyknięciu stymuluje procesy autonaprawcze tkanek, w tym skóry.
Zabieg przeznaczony jest dla szerokiej grupy pacjentów gdyż właściwie nie ma przeciwwskazań do jego stosowania. Dodatkowo fakt, iż preparat pochodzi od pacjenta czyni go bezpiecznym dla jego organizmu, wykluczając wystąpienie alergii. 
 • rewitalizacja skóry,
 • wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry,
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry
 • przyspieszenie produkcji kolagenu
 • poprawa ukrwienia skóry
 • wygładzenie zmarszczek i fałdów
 • leczenie blizn, również potrądzikowych
 • pobudzenie wzrostu włosów (obszary łysienia)

Facebook