Radiofrekwencja mikroigłowa RF

Co to jest radiofrekfencja mikroigłowa?

Radiofrekwencja RF - inaczej to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych (RF), które powodują mocne ogrzanie skóry właściwej. W ten sposób wywołują szok termiczny prowadzący do wzbudzenia procesów regeneracji i przebudowy struktury kolagenowej. Tak więc poprzez podgrzanie można sztucznie wywołać proces odnowy skóry właściwej, a w konsekwencji uzyskać efekt jędrniejszej i bardziej elastycznej skóry. Zabieg ten jest alternatywą dla znacznie bardziej inwazyjnego lasera frakcyjnego. Argumentem przemawiającym za zastosowaniem tego zabiegu jest krótszy, w porównaniu do lasera frakcyjnego, okres rekonwalescencji.

 

Efekty RF mikroigłowej można podzielić na te widoczne od razu i te, które uaktywniają się z czasem. Bezpośrednio po zabiegu następuje obkurczanie się włókien kolagenowych, przez co skóra staje się bardziej napięta. Jednak to co najważniejsze, dzieje się przez kilka kolejnych tygodni (do 3 miesięcy) po zabiegu. Następuje wówczas stymulacja powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to jędrniejsza i sprężysta. Dzięki odbudowie kolagenu wypełniają się drobne zmarszczki twarzy, szyi i dekoltu.
Ta metoda daje dobre efekty przy usuwaniu zmarszczek w okolicy oczu, a także przy podnoszeniu skóry i poprawie jej elastyczności.

 

Zabieg RF mikroigłowej jest odpowiedni dla każdego rodzaju skóry. Dla każdego pacjenta używana jest osobna, sterylna głowica zawierająca mikroigły, któte wbijają się w skórę i przewodzą fale radiowe, które zmieniają się w energię termiczną. Zalecane jest wykonanie 2-3 zabiegów RF mikroigłowej w odstępach 4 do 6 tygodni. 

 

RF mikroigłowa polecana jest w walce z  niedoskonałościami w obrębie zarówno twarzy jak i ciała:

- redukcja lub usuwanie rozstępów,

- wygładzanie blizn potrądzikowych i zanikowych,

- usuwanie zmarszczek na twarzy i szyi,

- ujędrnianie wiotkich policzków, podbródka, okolicy ust, bruzd nosowo-wargowych i bruzd marionetki,

- poprawa owalu twarzy,

- ujędrnianie luźnej skóry brzucha i ramion, wewnętrznej strony ud,

- usuwanie zmarszczk wokół oczu .

 

Cennik

 

Twarz 1000
Szyja 700
Dekolt 700
Twarz+szyja 1400
Twarz+szyja+dekolt 1800
Zmarszczki palacza 600
Okolica oczu 600
Dłonie 700
Blizny potrądzikowe policzki / cała twarz 700/1000
Pośladki 700-1400
Uda przód lub tył 1100-1600
Brzuch - rozstępy, ujędrnianie 800-1400
Ramiona - pelikany, rozstępy 1200
W przypadku wykupienia serii 3 zabiegów na daną partię trzeci zabieg 50% taniej